Konec školního roku, těšíte se na prázdniny? :)

Jupííí :) Vysvědčení. Konec školního roku a dva měsíce prázdnin!

Poslední školní den… To byl sen každého z nás od začátku nového školního roku. Pro většinu školou povinných je to právě dnes.

Vzpomínáte na ty časy, když jste vstávali do školy poslední den před prázdninami? Já jsem vždycky přemýšlela nad tím, co si vezmu na sebe a hlavně, abych doma nezapomněla květiny pro učitelku a desky na vysvědčení.

Vysvědčení… Trošku cítím nostalgii. Vždycky tomuto slavnostnímu přebírání dokumentu předcházela určitá dřina, stres, ale také nadšení a motýlci v břiše :) Dřina a stres vyplývající z psaní posledních červnových písemek, zkoušení a z lepení  a odevzdávání starých učebnic, které k životu už stejně nemohlo nic přimět. Nadšení a motýlci v břiše z toho, že konečně budou dva měsíce volna a těch spousta zážitků, co mě čekají, no paráda :) Na konci červa většinou už škola končila dřív, a tak jsme jako děti měly spousty času jezdit odpoledne na kole, koupat se, společně blbnout a ládovat se třešněmi. Tak vzpomínám na svoje konce školního roku. Jak na ně vzpomínáte vy? Letní třešně

A ještě s něčím mám spojený konec školního roku…  S DÁRKY A ODMĚNOU :)

Bývá zvykem, že se na konci roku daruje třídní učitelce nějaký dáreček nebo květina. Já jsem většinou měla problém s tím, abych na květiny nezapomněla. Takže jsem to buď řešila na poslední chvíli tak, že jsem vlastnoručně natrhala nějakou pěknou kytici na zahradě nebo na to myslela moje mamka a květiny mi připravila. Nějak se ty paní učitelky musí ocenit, když mají celý rok tolik nervů. Přiznám se, že ani já jsem nebyla nejklidnější a celý rok bez poznámek. Musím uznat, že jsem ale vždy svoje třídní učitelky měla ráda. A i když jsem byla takové šídlo, pevně věřím, že i ony mě :)

No a na konci školního roku se neodměňují jen učitelky, ale také rodiče. Za to, že to se svými dítky po celý ten školní rok vydrželi, pomáhali jim, podporovali je a prožívali s nimi jejich vzlety, úlety i pády. No ale komu patří ta hlavní cena? Přece sobě :) To byl další důvod, proč jsem se na konec roku tak těšila. Dostala jsem nějakou odměnu. Moji rodiče vždycky dokázali ocenit snahu a píli, kterou jsem škole věnovala, většinou se to potom odrazilo i na vysvědčení.

A co jsem dostávala? Naši s námi jako dětmi (mám o 7 let mladšího brášku) často jezdili na výlety. Takže jsme vždycky společně někam vyrazili. Mezi další odměny patřili oslavy – uspořádali pro nás oslavu na závěr školního roku. To probíhalo tak, že vytvořili několik stanovišť, kde jsme plnili různé úkoly a dostávali jsme za to různé dobroty – byl to takový příjemně sportovně strávený den završený nějakým dobrým jídlem a pohárem v restauraci. Také jsme dostávali takovou tu klasiku – čokolády, peníze…Přátelství

Takže pokud máte už školou povinné ratolesti a tento významný den před sebou, tak myslete na fakt, že prostě dárky k poslednímu školnímu dni patří. Protože na tyto dny a na dárky budou vaše ratolesti vzpomínat i za dvacet let (já jsem toho důkazem). Proto je určitě skvělé jim dopřát co nejkrásnější zážitek. Zážitek, na který jen tak nezapomenou.

A nezapomínejte ani na sebe. Každý den je přece důvodem k tomu, abychom oslavovali. Zasloužíme si se potěšit. Takže se třeba hezky oblečte a vyrazte na nějaký zajímavý koncert, poseďte v příjemné restauraci, dejte si osvěžující letní drink. Nebo si udělejte nějaký pěkný výlet spojený s nějakým sportem. Možností je tolik… Co je vašemu srdci blízké?

Vzkaz všem dětem, rodičům i těm, co děti nemají

Užijte si krásné léto, načerpejte novou sílu, navažte nová (zahraniční) přátelství a prožijte spoustu dobrodružství a zážitků.Letní zážitky

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise a poslání.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře