Moje střípky z Vánoc 2015

Vánoce roku 2015 pro mě byly unikátní. Byly totiž první, které jsem trávila ve svém novém domově se svými nejbližšími. V polovině prosince jsem ale ještě zamířila k rodičům na Vysočinu, abych je pozdravila a pokochala se vánoční atmosférou ve své rodné domovině.

Naši mi můj tří denní pobyt udělali velice hezký. Pekli jsme cukroví, absolvovali několik návštěv u babiček a dědečků, oslavili narozeniny sestřenice a svátek bratránka, byli na výtečné večeři ve vyhlášené restauraci široko daleko v podhůří Žďárských vrchů u Tisůvky, opožděně oslavili čerta a Mikuláše, byli na přenádherném vánočním koncertě, u kterého mi ukáplo pár slziček, a jeli na výlet do Kladrub.

Kladruby jsou malebná vesnička v Železných horách nedaleko Libice nad Doubravou. Místní usedlíci, převážně chalupáři, se domluvili, že osvětlí celou vesničku. A byl to skutečně zážitek. Vesnička zářila krásnými světýlky a atmosféra byla doladněna tóny koled, které hrály a dokonce se zde promítaly také Ladovy pohádky.

Vše bylo noblesní a vkusné, bez kýče a přeplácanosti. Tak jsme si celou vesničku prošli a pokochali se krásnými efekty :) No a na závěr jsme si prohlédli také výzdobu města Ždírec nad Doubravou. Takže rodičům moc děkuji, protože jsem si to náramně užila. A pak jsem zase frčela do Prahy.

vesFotorCreated

V neděli 20. prosince jsme si udělali krásný výlet vlakem z Prahy na hrad Karlštejn, který byl výjimečně v předvánočním období otevřený, takže jsme si ho prohlédli i zevnitř. A v podhradí probíhaly Eliščiny slavnosti. V letošním roce 2016 si připomeneme 700. výročí narození Karla IV. Měli jsme fajn průvodce a do hradu mohla i naše Kája (fenka italského chrtíka).

karlFotorCreated

Těsně před Vánoci, 23. prosince, slavila naše Carolyn své 3. narozeniny. Tak jsme je důstojně oslavili a Kája si moc pochutnala na dobrůtkách, co jsem jí připravila. Měla svůj tradiční dortík s masíčkem, zeleninou a dobrůtkami. Ani to nemohla všechno sníst, tak to měla na dvě dávky :D

kajaFotorCreated

Svoje vlastní Vánoce jsem pak slavila se svým mužem Michalem a Carolyn. Štědrý den s námi společně strávil také Michalům bratr Matěj a náš první krásný vánoční stromek jménem Felix :) Vytvořili jsme si krásnou atmosféru, dost se najedli a pobavili se u Pelíšků :) Letos to byla zkrátka vánoční klasika jak se patří.

FotorCreated

Hned 25. na Boží hod přijeli rodiče kluků ze Slovenska, a tak jsme spolu strávili krásné tři dny. Káje přijela také návštěva, jack russel Fredo. A tak se nenudila… Freda a Káju můžete vidět ve svých pelíšcích, kde spokojeně po večeři oddychovali, ale dostat je do toho pelíšku byl nadlidský úkol :D

A na fotce můžete také vidět moji krásnou sestřenici Alžbětu, která přijela s mým bráškou a naším kamarádem za zábavou (mimochodem, když jsem komentovala její oblečení, kterého bylo do chladné noci velice málo, dozvěděla jsem se od ní, že jí hřeje mládí, což já si už prý nemůžu pamatovat :D, tak jsem s ní dál radši už nediskutovala).

vanFotorCreated

No a po odjezdu slovenské návštěvy přijela další… takže jsme pořád vařili a uklízeli :D Což asi znáte i vy. Vánoce byly krásné, ale příští rok (vlastně už letošní rok) si je uděláme zase úplně jiné. Bylo mi ale moc hezky. A vstup do Nového roku jsme oslavili s grácií. A také jsem pekla svoje první dvě vánočky v životě a jak se mi povedly, posuďte sami :)

vanockaFotorCreated

Já tedy děkuji, že jsem si mohla prožít jaké to je, když si člověk vytvoří svoje Vánoce a své vlastní rituály. Letos poprvé za x let, co slavím Vánoce, jsem nedodržela vánoční zvyk házení botou, protože už loni mi špička boty směřovala ven, tak jsem to letos nepokoušela, aby se zase neobrátila směrem dovnitř :D Takže to byly moje Vánoce. A jaké byly ty vaše? ;)

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise a poslání.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře