Hodina němčiny tak, jak jí možná neznáte

Švédský jazykolam

Dnes jsem učila němčinu přes Skype, a protože moje skvělá studentka Mia nemohla kvůli nemoci mluvit, udělaly jsme si takovou oddychovku. Hrály jsme hru zaměřenou na evropské jazyky jménem Linie E. A byly tam různé Zungenbrecher (jazykolamy). Dost jsme se nasmály :)

Švédský jazykolam

Švédský jazykolam

Toto je švédský jazykolam. Výslovnost je asi taková: /chjú-chjé-chjúk-li-ga-chjé-men-ché-tes-of-chu-ton-ché-na-chjúk-ché-teř-kor/. A význam? Sedm námořníků trpících mořskou nemocí je opečováváno sedmnácti pěknými zdravotními sestřičkami. A ten sob na obrázku je u nás považovaný za norský vzor, ale tenhle sob je švédský, ok? :)

Některé z jazykolamů jsem vybrala a máte je tu. Kdybyste si chtěli zahrát hru nebo si poslechnout originální znění jazykolamů, podívejte se sem, poté klikněte na SKIP, SPIEL IN RUHE, v levé nabídce na ZUNGENBRECHER, HIER GEHT´S LOS. Přečtete je také? :D

I takovýmto zábavným způsobem může probíhat hodina němčiny nebo jiného jazyku a nemusí to být nuda a biflování se. Chcete to také vyzkoušet? Stačí mi napsat na tento formulář, že se chcete naučit cizí jazyk a společně najdeme řešení, aby vás jazyk bavil a hlavně, konečně jste se ho naučili používat. A cena? Už od 150 Kč/60 minut. Super, že? :)

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise a poslání.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře