Měj radost ze života!

Jak mít radost ze života?

Radost je nezbytnou a nepostradatelnou součástí našich životů. Postrádáme-li ji, nenahradí ji ani drahá auta, ani velké domy, ani jakékoliv množství peněz… Možná vám všechny tyto vnější podněty radost přinesou a pár minut, hodin či dokonce dní se jimi budete radovat, avšak ta pravá radost, která prýští z vás samotných, z Vašeho nitra, vám bude stále unikat…

Život bez radosti je trápení

Když nemáme radost ze života, tak pak ve skutečnosti pouze přežíváme a stále cítíme, že jsme vnitřně neúplní, chybí nám nějaká část. Jak to ale udělat, abychom se radovali ze života, když občas máme tolik starostí, povinností, špatnou náladu a další vnější okolnosti?

Rozhodněte se být radostní a šťastní

Musíme si uvědomit, že radost ze života je otázkou rozhodnutí. Stejně jako štěstí. Nemá smysl si říkat, budu šťastný a budu mít radost, až se stane to a to… Tak to nefunguje. V momentě, kdy si toto řeknete, se odsoudíte k neradosti a nešťastnosti. Rozhodněte se! Mějte radost ze života!

Žijte přítomným okamžikem!

Žijte přítomným okamžikem. Soustřeďte se pouze na to, co je teď a tady. Nic jiného neexistuje. Jste nádherná empirická bytost, která dokáže tvořit. Vše, co si budete přát se vám splní. Proto žijte přítomností a užívejte si všechno, co je vám k dispozici. Vnímejte čerstvý vzduch, který vám plní plíce, vítr, který si pohrává s vašimi vlasy, vnímejte trávu, která se jemně kolíbá ve větru, různé zvuky, lidi, které míjíte na ulici. A zkuste se na někoho usmát. Že si bude myslet, že jste blázen? Tak ať si to myslí. Co si myslí on není vaše věc. Uvidíte, že po čase tréninku se vám najednou otevřou nové dveře. Budete vidět svět v jasnějším, krásnějším a barevnějším. Navíc si k sobě začnete přitahovat lidi podobného smýšlení, navážete nová přátelství, možná potkáte i lásku.

Užívejte si život a mějte radost ze života. Je to dar, který každý z nás dostal a je škoda si ho maximálně nevychutnat.

ŽIJTE ŽIVOT NAPLNO!

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise a poslání.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře