Kam jet letos na vánoční trhy 2. část

Berlinské trhy

Minule jsem vám doporučila návštěvu Popelčina Moritzburgu, Dresdenu, Vídně a Prahy. Dnes se podíváme na trhy do dalších evropských měst.

Nürnberg

Nürnberg

Nürnberg

Zde zažijete nádhernou středověkou atmosféru. Trhy se konají uvnitř hradeb a mají neodolatelné kouzlo. Najdete tu Ježíškův trh (Christkindlesmarkt). Je zde skoro 200 stánků. Trhy jsou otevřeny každý den od 10 do 21 hodin až do Štědrého dne. Doporučuji zde ochutnat typické výrazně kořeněné norimberské perníčky, biskupské chlebíčky a další sladkosti. Ve stáncích najdete opravdu jen tradiční zboží, jako jsou slaměné a dřevěné vánoční ozdoby, svíčky a různé ručně vyráběné výrobky.

Berlin

V Berlíně najdete až na 50 vánočních trhů. Nejkrásnější je ale nejspíš ten na náměstí Gendarmenmarkt. Návštěvníci můžou obdivovat tradiční řemeslné výrobky v některém ze stopadesáti stánků. Milovníci dobrého jídla by si neměli nechat ujít ochutnávku radící klobásy Currywurst a uzeného masa Kasseler zapečeného se zelím.

Regensburg

Řezno je středověké město, jehož dominantou je most z 12. století, městem protéká Dunaj. Tradiční vánoční trh najdete na Neupfarrplatz. Určitě zde ochutnejte bavorské klobásky, pokud jíte maso a vegetariánům doporučuji pečené kaštany, císařský trhanec (Keiserschmaren) nebo ovocný punč.

Salzburg im Winter

Salzburg im Winter

Salzburg

Salzburg je krásné barokní městečko, kde se do 8. prosince rojí čerti. Uvidíte tu strašidelné dřevěné vyřezávané masky, kožichy a řinčící řetězy důkladně okoření adventní trhy.

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise a poslání.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře