Jsme na cestě… aneb proces učení v 5 kapitolách

Jsme na cestě... aneb proces učení v 5 kapitolách

O cestě se zpívá nejenom v songu Tomáše Kluse a Kryštofa. Náš život je pomyslná cesta, na které se toho máme hodně naučit. Přečtěte si inspirující krátký příběh od  Portia Nelson.

Kapitola 1

Jdu po ulici. Na chodníku je velká jáma. Spadnu do ní. Jsem ztracená… Nemohu si pomoci. Nemohu za to. Trvá mi věky, než se z ní dokáži dostat.

Kapitola 2

Jdu po ulici. Na chodníku je velká jáma. Dělám, že ji nevidím. A spadnu do ní zase! Nemohu tomu uvěřit, je to na stejném místě! Ale já přece nemohu za to, že tam ta jáma je. Opět mi trvá docela dlouho, než se z ní dostanu ven.

Kapitola 3

Jdu po stejné ulici. Na chodníku je velká jáma. Vidím ji. Ale opět do ní spadnu – je to už zvyk. Viděla jsem ji. Vím přesně, kde jsem. Je to moje chyba. Okamžitě se vzpamatovávám a rychle se dostávám ven.

Kapitola 4

Jdu po stejné ulici. Na chodníku je velká jáma. Obejdu ji.

Kapitola 5

Jdu po JINÉ ulici.

 

Co z toho plyne?

Každý z nás může někdy šlápnout vedle. Důležité ale je, nedělat ze sebe oběť, uvědomit si svoji situaci a ačkoliv je to velmi bolestivé, zvednout se a jít dál. Naštěstí máme volbu a můžeme změnit trasu naší cesty i náš směr. Jsme přece tvůrci svého života, tak toho naplno využívejme!

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise a poslání.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře