Hallowe´enská slovíčka

Halloweenská slovíčka

Naučte se některá Halloweenská slovíčka. V tomto článku vám odhalím metodu klíčových slov. Jak si zkrátka rychle a napořád zapamatovat slovíčko.

Jelikož se čas Hallowe´enu kvapem blíží, připravila jsem si pro vás některá Hallowe´enská slovíčka, která se vám jistě budou hodit. Slovíčka jsou v angličtině a němčině.

A jak se učit slovíčka?
“Nebiflujte se” slovíčka nazpaměť. Je velice neefektivní a nudné :-) Lidé totiž nemluví jako v učebnici. Naučte se slovíčka reálného světa. Hlavně, pokud si nedáte slovíčko do nějakého kontextu nebo nepoužijete ve slovním spojení nebo větě, pravděpodobnost, že slovíčko časem zapomenete je 80%.

Existuje ale metoda klíčového slova, kdy si k problematickému slovíčku najdete podobné slovo v mateřštině. Vytvoříte si k němu tedy mentální obraz, který pro vás bude takovou kotvou. Navíc tím, že hledáte podobné slovo nebo spojení slov, dáte paměti čas na uložení toho slova. Opět uvedu příklad: německy se pata řekne die Ferse. Takže abych si toto slovíčko zapamatovala, řeknu si třeba Ferda Mravenec se dívá na patu – fer se.

Hallowe´enská slovíčka

Pojďme nyní na naše slovíčka. Zkuste si ke každému slovíčku představit obrázek, vymyslete si vlastní klíčová slova. U každého obrázku je anglický a německý výraz.

kostlivec – a skeleton, das Skelett

dýně – a pumpkin, der Kürbis

čarodějnický klobouk – witch´s hut, der Hexenhut

mrtvola – a corpse, der Tote

duch – a ghost, der Geist

strašidelný hrad – a haunted castle, die spukhafte Burg

měsíc – a moon, der Monat

kostým – a costume, das Kostüm

čarodějnice – a witch, die Hexe

netopýr – a bat, die Fladermaus

pavouk – a spider, die Spinne

rakev – a casket, die Truhe

koště – a broom, der Besen

sladkosti – a sweetmeats, die Süßigkeiten

krev – a blood, das Blut

hřbitov – a cemetery, der Friedhof

Jak vám to šlo? Vymysleli jste si vlastní asociace spojení obrázků, klíčových slov a slovíček? Budu ráda, když se o ně se mnou podělíte a napíšete mi vaše vlastní klíčová slova do komentářů. Už se na ně těším :)

Markéta Králová

Jsem online lektorka jazyků a hry na klavír, certifikovaná neuro jazyková koučka a mentor. Také podporovatelka a propojovatelka jazykomilců, tedy těch, kteří se rozhodli poznat nějaký cizí jazyk.

Mojí úlohou je být průvodkyní na cestě poznávání jazyků, ukázat vám, jak se jazyky učí polygloti a provést vás jejich zážitkovým poznáním.

Jazyky propojuji s psychologií, NLP, osobním rozvojem a cestováním.

Miluji cestování, jazyky, hudbu, zpěv, spiritualitu a krásu. Mým posláním je vést lidi k přirozenému a zážitkovému poznání skrze vlastní prožitky, zejména v jazycích. Naplňuje mě předávat a sdílet s vámi to, co umím a znám. Je to moje životní mise a poslání.

Mou vášní je poznávání lidí, jejich příběhů a vím, že pro některé není vůbec lehké zvládat nároky dnešní společnosti a udržet s ní tempo.

A na základě toho vzniklo vzdělávací centrum SOLIS ORTUS, kde provádím samouky světem přirozeného poznávání jazyků a zároveň společně se svými lektory organizuji individuální, skupinkové a zážitkové kurzy cizích jazyků, doučování předmětů, výuky hry na hudební nástroje a zajišťuji překlady, korektury a tlumočení.

Jsem autorka jazykového diáře, elektronických knih, výukových videí a meditací, lektorka živých seminářů a workshopů.

Napsat mi můžete na email marketa@solisortus.cz

Připojte se k Hurá za poznáním na Facebooku >>

Načerpejte inspiraci na Instagramu >>

Inspirujte se na YouTube >>

Komentáře